- Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności
Uwaga: Źródłem i autorem zamieszczanych informacji (oraz zdjęć) sa portale m.in.:

Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !
 
 Zobacz aktualny harmonogram wywozu 
 odpadów komunalnych  !     

 
 
 
 
 
 
DZIŚ 4 MAJA, ŚW. FLORIANA, PATRONA STRAŻAKÓW
i MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA


W tym dniu nasze myśli kierujemy ku osobom, które zawodowo lub jako ochotnicy spieszą na ratunek ofiarom kataklizmów, powodzi, pożarów, wypadków czy innych zagrożeń. Czynią to z narażeniem zdrowia a nawet i życia. 

Z okazji strażackiego święta składamy naszym Strażakom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, bezpiecznej służby i wytrwałości oraz tradycyjnie "Tylu powrotów co wyjazdów" ! 
Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują to działania wpisane w waszą codzienną strażacką służbę. 

Życzymy, aby ta trudna i niebezpieczna służba była dla Was źródłem satysfakcji oraz 
powodem do dumy. 

Szczególne życzenia dla naszych dzielnych strażaków ze Szklar Górnych !


 
 
„Zielona” współpraca Ośrodka w Szklarach Górnych z Uniwersytetem Przyrodniczym.

W dniu 04.04.2017 r. społeczność Ośrodka zaszczycili swoją obecnością pracownicy akademiccy wraz z grupą 18 studentów kierunku Gospodarka Przestrzenna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Spotkanie jest efektem zawarcia porozumienia o współpracy, w ramach której studenci - pod kierunkiem nauczycieli akademickich - opracują koncepcje projektowe trzech „zielonych klas”, które zostaną ulokowane na terenach zielonych Ośrodka. Podczas wizyty omówiono koncepcje „zielonych klas”, jak również dokonano niezbędnych pomiarów. Ustalono także termin prezentacji i odbioru projektów na dzień 26 maja 2017 r.Innowacyjne klasy będą służyły nie tylko wychowankom Ośrodka, ale również uczniom okolicznych szkół, którzy będę chcieli nabywać wiedzę i umiejętności w niekonwencjonalnych warunkach.

źródło: www.gminalubin.com
        
 
 
Zmiana rozkładów jazdy od 1 kwietnia 2017
Mała zmiana czeka mieszkańców korzystających z Lubińskich Przewozów Pasażerskich. Już od jutra zostanie uruchomiona linia nr 8, która łączy Centrum ze Spacerową. Linia nr 4 zostanie przedłużona z Przylesia do Pętli Osiek dla wybranych kursów. Dodatkowo wydłużono kursy wybranych autobusów z Przylesia do Piłsudskiego – Kaufland. Dla autobusów tej linii, które kończą trasę na pętli Przylesie zostanie dodany przystanek końcowy. Dla linii nr 7 zostanie przywrócona część kursów przez przystanki Odrodzenia, Kolejowa i I Maja. Autobusy na linii nr 5 wybranymi kursami pojadą wydłużonymi kursami z Chróstnika do Krzeczyna Wielkiego. 
Dodatkowo zostaną wprowadzone korekty niektórych godzin odjazdu dla linii nr 1, 4, 6, 7, 100, 101, 103, 105.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na Naszej stronie pod adresem: http://lubinextra.pl/rozklad-jazdy/

 
 
 
 
 
 
XX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubińskiego.
 
Już od dwudziestu lat Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych  jest gospodarzem  Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego. Impreza cieszy się niezmiennie powodzeniem. Główna zmiana na przestrzeni dwudziestu lat to fakt, że wyszliśmy do szerszego grona. 
Dzięki życzliwości Cuprum Arena od kilku lat możemy rozgrywać turniej właśnie na terenie galerii.  Honorowy patronat nad turniejem objął starosta powiatu lubońskiego Adam Myrda. Współorganizatorami byli Stowarzyszenie „Pro Humanitatis” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych, a także Galeria Handlowa Cuprum Arena w Lubinie.

Zawody były podzielone na kategorie wiekowe i ze względu na płeć. W jubileuszowym turnieju uczestniczyła  młodzież z siedmiu placówek kształcenia specjalnego z Głogowa, Jawora. Legnicy, Lubina, Wąsosza, Złotoryi i Szklar Górnych.
Młodzi sportowcy mieli okazję do ukazania szerszym kręgom społecznym wysokiego poziomu sprawności fizycznej, kształtowali nawyk sportowej rywalizacji, integrowali się z rówieśnikami.

Wyniki rywalizacji:
Dziewczęta młodsze
1. Głogów
2. Legnica
3. Szklary Górne

Dziewczęta starsze
1. Jawor
2. Legnica
3. Głogów

Chłopcy młodsi
1. Legnica
2. Jawor
3. Szklary GórneChłopcy starsi
1. Jawor
2. Szklary Górne 
3. Legnica

Drużynowo
1. Jawor
2. Legnica
3. Głogów
4. Szklary Górne
5. Lubin
 opr. Marta Foltyniewicz-Kossowska
 
 
 
 
 
 
Zabawa, integracja i edukacja na Magicznym Dywanie 
w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym 
w Szklarach Górnych

W dniu 11.01.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyła się uroczysta inauguracja projektu Dla mniejszych i większych – zabawa, integracja i edukacja na Magicznym Dywanie, który współfinansowany jest przez Fundację KGHM Polska Miedź. 

Podczas spotkania odbyły się zajęcia integracyjno – terapeutyczne (gry i zabawy na Magicznym Dywanie 
oraz warsztaty dekoracyjno – florystyczne),  w których uczestniczyli wychowankowie Ośrodka oraz uczniowie Szkoły Podst.im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. 

Niecodzienne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: przedstawiciel Starostwa Powiatu Lubińskiego, s
ołtys wsi Szklary Górne, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz przewodnicząca Rady Rodziców 
działającej przy Ośrodku.
 
 
 
 
 
 
 
 

UWAGA: Jeżeli chcecie Państwo zamieścić jakąś ważną informacje w AKTUALNOŚCIACH prosimy o kontakt !

 
 
Żródłem informacji zawartych w tym dziale są portale: www.lubin.pl; www.ug.lubin.pl;  www.miedziowe.pl; www.naszlubin.pl
i inne regionalne strony www.
 
 

W tej zakładce planowane jest umieszczanie ważnych i bieżących informacji oraz aktualności z życia Szklar Górnych. Chcielibyśmy informować mieszkańców o wydarzeniach, które sie odbyły się lub będa niebawem organizowane u nas lub najbliższej okolicy. Pragniemy również, abyście Państwo mieli także swój własny wkład w redagowanie tego działu. Czekamy więc na informacje od Państwa, dotyczące problemów naszej miejscowości. Napiszcie co Was trapi, męczy lub irytuje, co można zmienić żeby mieszkało i żyło nam się tu lepiej,  zdrowiej i przyjemniej. Czekamy na Państwa sygnały, wiadomości i informacje. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego